Ditzinger sponsorem

Firma Ditzinger Sp. z o.o. oficjalnym sponsorem klubu pływackiego

Możemy z dumą ogłosić, że zostaliśmy oficjalnym sponsorem lokalnego klubu sportowego Swimmers Ślęza. Chcemy wspierać młode talenty pływackie w ich dalszym rozwoju.

Jesteśmy firmą z długimi tradycjami. Przedsiębiorstwo Ditzinger utworzone zostało w Niemczech w roku 1958 i od tego czasu zajmuje się technicznym zaopatrywaniem przemysłu w całej Europie. Założyciel firmy Werner Ditzinger był jednak nie tylko przedsiębiorcą, ale i utalentowanym pływakiem. W okresie powojennym był uważany za jednego z najzdolniejszych sprinterów pływackich w całych Niemczech. Łącznie zdobył osiem tytułów mistrzowskich Niemiec, z tego trzy indywidualnie oraz pięć w sztafecie. W roku 1952 zakwalifikował się nawet do organizowanych w Helsinkach Igrzysk Olimpijskich, ale niestety nie mógł wziąć w nich udziału ze względów finansowych. Nie było bowiem na to stać Narodowego Komitetu Olimpijskiego Niemiec. Werner Ditzinger z sukcesami występował również w narodowej niemieckiej drużynie piłki wodnej. Po zakończeniu kariery zajął się prowadzeniem własnej firmy, ale sport, a zwłaszcza pływanie zawsze pozostały bliskie jego sercu.

Jako polska spółka grupy Ditzinger postanowiliśmy objąć opieką młodych pływaków z lokalnego klubu sportowego Swimmers Ślęza. Są to młodzi adepci pływania, przed którymi, jak wierzymy, jest świetlana przyszłość. Za ich sukcesami stoi m.in. olimpijczyk z Moskwy Dariusz Wolny. Zresztą sam z drugim trenerem Pawłem Chudobą (reprezentantem Polski w pływaniu) dalej z sukcesami występują w wielu zawodach w kategorii Masters.

Swimmers Ślęza to grupa utalentowanych pływaków, którzy mimo swojego bardzo młodego wieku mają na swoim koncie sporo sukcesów. Są to dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat, które trenują kilka razy w tygodniu pod okiem doświadczonych trenerów. W poprzednim sezonie na wszystkich zawodach zdobyły łącznie 11 złotych, 9 srebrnych i 3 brązowe medale. Startują w zawodach pływackich na terenie niemal całego kraju m.in. w Nowej Rudzie, Wrocławiu czy Poznaniu.

Swimmers Ślęza to oczywiście nie tylko utalentowani młodzi pływacy, ale i trenerzy, którzy w swoją pracę wkładają całe serce. Pomysłodawcą klubu jest wspomniany już Dariusz Wolny specjalizujący się w stylu zmiennym. Towarzyszy mu Paweł Chudoba – wielokrotny Mistrz Polski Juniorów i Młodzieżowców w stylu motylkowym. Obaj kochają pływanie i pracę z dziećmi. W tym tkwi tajemnica ich sukcesu.

Mimo swojej krótkiej historii klub Swimmers Ślęza zdążył już zaistnieć na polskiej scenie pływackiej. Chcemy młodych pływaków wspierać również w kolejnych latach. Liczymy, że nasza współpraca będzie naprawdę owocna.

Osiągnięcia zawodników klubu SWIMMERS

Jesienne Wielkopolskie Rozgrywki Pływackie

22 października bieżącego roku odbyła się edycja Jesiennych Wielkopolskich Rozgrywek Pływackich w kategorii 8/9/10 – latków, w której udział wzięli najmłodsi zawodnicy klubu pływackiego „Swimmers Ślęza”. W jesiennej edycji zawodów wystartowali: Emilia Mańczyk, Hanna Burandt i Dariusz Wolny. Najlepsze wyniki osiągnęła Hanna Burandt, która zdeklasowała swoje rywalki na dystansie 50 m stylem motylkowym zajmując 1 miejsce, co dało jej również zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na tym dystansie. Hania dodatkowa zdobyła jeszcze dwa brązowe medale: na dystansie 50 m stylem dowolnym i na dystansie 100 m stylem zmiennym. Srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył Dariusz Wolny i w klasyfikacji generalnej, podobnie jak jego klubowa koleżanka, zdobył pierwsze miejsce w tej konkurencji. Debiutująca w tego typu zawodach Emilia Mańczyk w każdym starcie pobiła swój rekord życiowy, osiągając najlepszy wynik na dystansie 50 m stylem motylkowym. Dorobek medalowy zawodników Swimmers Ślęza z dwóch edycji, wiosennej (w której startował również Filip Kuzara zdobywając dwa medale) i jesiennej to 11 medali: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.

Kolejne sukcesy młodych pływaków

Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu i pierwsza edycji Swim mani – Dolnośląskiej Ligi Pływackiej za nami. Zawodnicy Klubu Swimmers Ślęza znów nie zawiedli zdobywając na Zimowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Nowej Rudzie pięć medali i tyle samo w pierwszej edycji Dolnośląskiej Ligii Pływackiej. W Nowej Rudzie w kategorii 12-13 latków na podium dwukrotnie stanął Mateusz Cziber zdobywając złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym i srebrny medal na dystansie 200 m również stylem klasycznym. W kategorii wiekowej 10-11 latków srebrny medal na dystansie 100 m klasycznym zdobył Jakub Lewczuk a dwa brązowe medale na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz na dystansie 100 m stylem zmiennym zdobył Dariusz Wolny. Również w pierwszej edycji Swim mamni zawodnicy klubu Swimmers Ślęza stawali na podium. Złote medale zdobyli: Hania Burandt (50m stylem motylkowym) i Mateusz Cziber (100 m stylem klasycznym). Srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym zdobył Jakub Lewczyk. Kolejne medale dla Klubu, tym razem brązowe zdobyły: Pola Pietryk na dystansie 100 m stylem dowolnym i Emilia Mańczyk w wyścigu na 50 m stylem motylkowym. Dodatkowo Pola Pietryk i Hania Burandt trafiły do grona najlepszych zawodniczek I edycji Swimmani w swojej kategorii wiekowej, ocenianych wg skali Rudolpha. Pozostali zawodnicy: Anna Karnaś, Julian Stefurak, Gabriel Neminarz, Emanuel Łukawski i Konrad Suszczyński również wysoko plasowali się w czołówce, bijąc swoje rekordy życiowe. Zarówno wszystkim zawodnikom, jak i trenerom Dariuszowi Wolnemu i Pawłowi Chudobie serdecznie gratulujemy.